Airbag 12 unsealed / Contact Housing 104P / 52P / Exit right
| Number of positions | 52pcs |
| Blade width | 0.5mm |
| Vibration Resistance | Car body |
General Information
 
| Manufacturer | Bosch |
| Product Type | Contact Housing |
| Number of positions | 52pcs |
| Code | 2 |
| Blade width | 0.5mm |
| Connection System | Wire-to-Device |
| Gender | Female |
| Primary Locking (Terminal) | Lance-locking |
| Colour | black |
| Body Material | PBT-GF |
| Length | 49.65mm |
| Width | 7.25mm |
| Height | 16.15mm |
| Vibration Resistance | Car body |
| Temperature range, min. | -40° |
| Temperature range, max. | 105° |
| Type of locking mechanism (connector) | LockingLever |
| Secondary locking | Yes |