Airbag 12 unsealed / Contact Housing 52P / 26P / Exit left
Article number: 1928406066| Packing unit | 1pcs |
Technical Details
General Information
 
| Manufacturer | Bosch |
| Product Type | Contact Housing |
| Number of positions | 26pcs |
| Code | 1 |
| Blade width | 0.5mm |
| Connection System | Wire-to-Device |
| Gender | Female |
| Primary Locking (Terminal) | Lance-locking |
| Colour | nature |
| Body Material | PBT-GF |
| Length | 26.25mm |
| Width | 7.1mm |
| Height | 16.15mm |
| Vibration Resistance | Car body |
| Temperature range, min. | -40° |
| Temperature range, max. | 105° |
| Type of locking mechanism (connector) | <!-- language missing --> |
| Secondary locking | Yes |