Airbag 12 unsealed / Housing Assembly 52P / Code A
Article number: 1928406068| Packing unit | 750pcs |
Technical Details
General Information
 
| Manufacturer | Bosch |
| Product Type | Contact Housing |
| Number of positions | 52pcs |
| Code | A |
| Blade width | 0.5mm |
| Connection System | Wire-to-Device |
| Gender | Female |
| Primary Locking (Terminal) | Lance-locking |
| Colour | Nature/black |
| Body Material | PA66 |
| Length | 32.7mm |
| Width | 20.9mm |
| Height | 33.6mm |
| Vibration Resistance | Car body |
| Temperature range, min. | -40° |
| Temperature range, max. | 105° |
| Secondary locking | Yes |