93P Microflex unsealed / Contact Housing / Code 1
Article number: 1928406308| Packing unit | 1750pcs |
Technical Details
General Information
 
| Manufacturer | Bosch |
| Product Type | Contact Housing |
| Number of positions | 42pcs |
| Blade width | 0.5mm |
| Connection System | Wire-to-Device |
| Gender | Female |
| Sealed connection | Unsealed |
| Primary Locking (Terminal) | N/A |
| Colour | Natural |
| Body Material | PBT GF |
| Length | 40.55mm |
| Width | 6.9mm |
| Height | 15.80mm |
| Minimum pitch | 1.8mm |
| Vibration strength | Car bodyG |
| Temperature range, min. | -40° |
| Temperature range, max. | 100° |