93P Microflex unsealed / Contact Housing
General Information
 
| Manufacturer | Bosch |
| Product Type | Contact Housing |
| Number of positions | 9pcs |
| Blade width | 0.5mm |
| Connection System | Wire-to-Device |
| Gender | Female |
| Sealed connection | Unsealed |
| Primary Locking (Terminal) | N/A |
| Colour | Black |
| Body Material | PBT GF |
| Length | 18.15mm |
| Width | 15.1mm |
| Height | 9.2mm |
| Minimum pitch | 1.8mm |
| Vibration strength | Car bodyG |
| Temperature range, min. | -40° |
| Temperature range, max. | 100° |