BMT 0.5 CL / Terminal Sn / 0.13 - 0.22 mm²
Article number: 1928499420| Packing unit | 18000pcs |
Technical Details
General Information
 
| Manufacturer | Bosch |
| Product Type | Terminal |
| Number of positions | N/Apcs |
| Blade width | 0.5mm |
| Connection System | N/A |
| Gender | Female |
| Sealed connection | N/A |
| Primary Locking (Terminal) | Clean-body |
| Colour | N/A |
| Body Material | Tin Plated |
| Length | 16.07mm |
| Width | 2.20mm |
| Height | 1.8mm |
| Temperature range, min. | -40° |
| Temperature range, max. | 130° |