5P Slim line / Contact Housing / code A / with CPA
Article number: 1928406322| Packing unit | 1pcs |
Technical Details
General Information
 
| Manufacturer | Bosch |
| Product Type | Connector Housing |
| Number of positions | 5pcs |
| Code | A |
| Blade width | 0.6mm |
| Connection System | Wire-to-Device |
| Gender | Female |
| Sealed connection | Yes |
| Primary Locking (Terminal) | Clean-body |
| Colour | black |
| Body Material | PA66-GF |
| Length | 27mm |
| Width | 19.2mm |
| Height | 34.6mm |
| Temperature range, min. | -40° |
| Temperature range, max. | 125° |
| Type of seal (connector) | Yes |
| Type of seal (cable) | Yes |
| Type of locking mechanism (connector) | TPA/CPA |
| Secondary locking | Yes |