Jetronic / Clutch Connector 3P / Code 1 / Black
Article number: 194237| Packing unit | 25pcs |
Technical Details
General Information
 
| Manufacturer | Bosch |
| Product Type | Clutch Connector |
| Number of positions | 3pcs |
| Code | 1 |
| Blade width | 2.8mm |
| Connection System | Wire-to-Wire |
| Gender | Male |
| Sealed connection | Yes |
| Primary Locking (Terminal) | Lance-locking |
| Colour | black |
| Body Material | PA 66 GF |
| Length | 25mm |
| Width | 15.63mm |
| Height | 31.5mm |
| Minimum pitch | 5mm |
| Vibration Resistance | Car body |
| Vibration strength | 20G |
| Type of seal (connector) | with axial seal at the cable harness connector |
| Type of seal (cable) | rubber cap |
| Secondary locking | No |