Kompakt 2 / Connector 5P / Code 1 / Black / Slider left
| Colour | black |
General Information
 
| Manufacturer | Bosch |
| Product Type | Secondary Locking |
| Number of positions | 5pcs |
| Code | 1 |
| Blade width | 2.8mm |
| Connection System | Wire-to-Device |
| Gender | Female |
| Sealed connection | Yes |
| Primary Locking (Terminal) | Lance-locking |
| Colour | black |
| Body Material | PA 66 GF |
| Length | 43mm |
| Width | 25mm |
| Height | 30mm |
| Vibration Resistance | Engine / Transmission |
| Terminal Sealing | Single wire seal |
| Type of seal (connector) | radial seal |
| Type of seal (cable) | single wire seal |
| Type of locking mechanism (connector) | by a locking slide |
| Secondary locking | No |
| Additional features | locking slide left |